محصولات

بلوکهای سبک اتوکلاو نشده (NAAC) ،بلوکهای کربناتی (GLC) و فوم بتن(FCB) محصولاتی هستند با مشخصات فنی فوق العاده جذاب که به دلیل برتری های قابل توجه نسبت به سایر مصالح ساختمانی سخت، به کارگیری آنها به صورت گسترده ای در دنیا در حال رشد می باشد. این محصولات در ایران با نام های عمومی بلوک سبک گازی ،بلوک NAAC وبلوک گچی شناخته شده اند.

ابعاد
بلوکهای ورکان به طول 60 و بلندی 25 سانتیمتر در ضخامت های متنوع به شرح فوق قابل تولید است. شرکت بلوک عایق ورکان بسته به سفارش مشتری،برای اندازه های خاص نیز قابلیت تولید دارد.

مشخصات فنی بلوکهای ورکان
به دلیل وجود سلول های بسته و ساختار سلولی یکنواخت مشخصات فنی قابل توجه این محصول به شرح زیر به وجود می آید.

فوق العاده سبک و با استحکام بالا
وزن یک متر مکعب از بلوکهای ورکان، بسته به رده مقاومتی مورد انتظار از 550 تا 700 کیلوگرم بر متر مکعب با مقاومت فشاری میانگین 3 نیوتن بر میلی متر مربع است.

عایق حرارتی عالی
بلوکهای ورکان با ضریب انتقال حرارت حداکثر w/m.k 11/0 به عنوان بهترین عایق حرارتی در بین مصالح ساختمانی سخت شناخته شده اند که باعث کاهش 28% هزینه تأسیسات حرارتی برودتی می شوند.

مقاومت بالا در برابر آتش
دیوار ساخته شده با بلوکهای ورکان مقاومت بالایی در برابر آتش دارد، به گونه ای که به عنوان یک ماده ضد آتش Fire Wall معروف است. این محصول آتش نمی گیرد و در آتش سوزی گازهای سمی از خود متصاعد نمی کند و همچنین بلوکهای ورکان مقاومتی تا حدود 1200 درجه سانتیگراد را دارند.

عایق صوتی عالی
دیوار ورکان با ضخامت های مختلف، در حدود 40 تا 50 دسی بل (صدای بلند) را جذب می کند.

مصالح پذیری
به دلیل بتنی و گچی بودن ساختار بلوکهای ورکان و همجنس بودن آن با ملات سیمانی و گچی، چسبندگی بسیار خوبی بین بلوک و ملات سیمانی و گچی ایجاد می شود و همچنین بلوکهای ورکان قابلیت چسبندگی بسیار بالایی با انواع ملات های مورد استفاده در نماکاری و ملات های پایه گچی را دارند.

مقاومت در برابر زلزله و یخ زدگی
بلوکهای ورکان بدلیل نسبت بالای سطح به جرم و ساختار میکروسلولاری بدون از دست دادن خواص خود مقاومت بالایی در برابر زلزله و یخ زدگی را دارند.

سازگار با محیط زیست
بلوکهای ورکان در زمان تولید، حداقل یک چهارم مصالح مشابه در واحد حجم، انرژی مصرف می کنند. بلوکهای ورکان در دیوارهای محل کاربرد، سه تا چهار برابر،عایقی بیشتر، و متناسباً مصرف انرژی کمتری را برای استفاده کنندگان به ارمغان می آورند. ورکان از مواد اولیه ای معدنی استفاده می کند که برای کشاورزی مناسب نبوده و استخراج آن ها به طبیعت آسیب نمی رساند. ورکان100% قابل بازیافت و استفاده دوباره است.

ابعاد دقیق و کارپذیری بالا
رواداری های ابعادی بلوکهای ورکان در بزرگ ترین وجه در حدود 3 میلی متر است. این دقت، نازک کاری داخلی و خارجی را به حداقل ضخامت رسانده و سرعت عملیات اجرایی را بالا می برد. بلوکهای ورکان با اره چوب بری برش خورده و ضمن کاربرد آسان، ضایعات آنها بسیار ناچیز است. بر روی بلوکهای ورکان امکان تعبیه محل تأسیسات (جای پریز کانال عبور سیم برق، لوله آب و ...) وجود دارد که این امر منجر به حذف لایه های گچ و خاک می شود.

اقتصادی و مقرون به صرفه
بلوکهای ورکان به دلیل محاسنی از جمله ، عایق حرارتی بالا،عایق صوتی زیاد،نیاز به حداقل ضخامت نازک کاری،حذف لایه گچ و خاک،داشتن کمترین میزان ضایعات،کاربرد آسان و سرعت اجرای زیاد، باعث کاهش قابل ملاحضه هزینه تمام شده می شوند.

وزن سبک
وزن سبک دیوارهای ساخته شده با بلوکهای ورکان باعث ایجاد صرفه جویی 37 درصدی فولاد مصرفی در سازه های فلزی و بتنی شده که این امر کاهش قابل ملاحظه هزینه و بارهای مرده ساختمانی را دربر دارد.